Ποιοι εκλέγονται για το δσ της ΠΕΔΚΜ και ποιοι ως εκπρόσωποι στην ΚΕΔΕ- Όλα τα ονόματα

Οι συνδυασμοί οι οποίοι συμμετείχαν στις εκλογές της Περιφερειακής Ένωσης Δήμων Κεντρικής Μακεδονίας έλαβαν τους παρακάτω σταυρούς:

«Ενωμένοι Αυτοδιοικητικοί»

Για το δ.σ. της ΠΕΔ Κ-Μ

Σταύρος Αναγνωστόπουλος (δήμαρχος Χαλκηδόνας) 35 ψήφοι
Στυλιανός Βαλιάνος (δήμαρχος Αριστοτέλη) 62 ψήφοι εκλέγεται
Δημήτρης Γιάννου (δήμαρχος Έδεσσας) 54 ψήφοι εκλέγεται
Παναγιώτης Γκυρίνης (δήμαρχος Αλεξάνδρειας) 40 ψήφοι εκλέγεται
Γιάννης Δαρδαμανέλης (δήμαρχος Καλαμαριάς) 62 ψήφοι εκλέγεται
Δεμουρτζίδης Δημήτρης (δήμαρχος Παύλου Μελά) 54 ψήφοι εκλέγεται
Δομουχτσίδης Φώτης (δήμαρχος Σιντικής) 52 ψήφοι εκλέγεται
Καϊτεζίδης Ιγνάτιος (δήμαρχος Πυλαίας Χορτιάτη) 113 ψήφοι εκλέγεται
Κυριακίδης Δημήτρης (δήμαρχος Κιλκίς) 57 ψήφοι εκλέγεται
Μανδαλιανός Κλεάνθης (δήμαρχος Κορδελιού Ευόσμου) 35 ψήφοι εκλέγεται
Νότας Δημήτρης (δήμαρχος Εμμανουήλ Παππά) 38 ψήφοι εκλέγεται
Ταχματζίδης Ιωάννης (δήμαρχος Λαγκαδά) 58 ψήφοι εκλέγεται
Τσακίρης Παντελής (δήμαρχος Ωραιοκάστρου) 67 ψήφοι εκλέγεται

Δημοτικοί σύμβουλοι
Γάκης Βασίλης (δημοτικός σύμβουλος Θεσσαλονίκης) 79 ψήφοι εκλέγεται
Γκουντενούδης Χρήστος (δημοτικός σύμβουλος Παιονίας) 57 ψήφοι
Ζαβέρκος Αντώνιος (δημοτικός σύμβουλος Θερμαϊκού) 109 ψήφοι εκλέγεται
Ηλίας Ζάχαρης (δημοτικός σύμβουλος Νεάπολης –Συκεών) 106 ψήφοι εκλέγεται
Ηλίας Ζιακούλης (δημοτικός σύμβουλος Ωραιοκάστρου) 27 ψήφοι
Ερωτόκριτος Θεοτοκάτος (δημοτικός σύμβουλος Θεσσαλονίκης) 43 ψήφοι
Θεόδωρος Ιορδανίδης (δημοτικός σύμβουλος Βόλβης) 64 ψήφοι εκλέγεται
Ιωάννης Καμαρινός (δημοτικός σύμβουλος Κορδελιού Ευόσμου) 51 ψήφοι
Σάββας Ρίζος (δημοτικός σύμβουλος Σερρών) 47 ψήφοι
Δρόσος Τσαβλής (πρόεδρος δημοτικού συμβουλίου Θεσσαλονίκης) 62 ψήφοι εκλέγεται

Για τη γενική συνέλευση της ΚΕΔΕ

Ιωάννης Αναστασιάδης (δημοτικός σύμβουλος Λαγκαδά) 60 ψήφοι εκλέγεται
Νίκη Ανδρεάδου (δημοτική σύμβουλος Λαγκαδά) 35 ψήφοι εκλέγεται
Γάκης Βασίλης (δημοτικός σύμβουλος Θεσσαλονίκης) 53 ψήφοι εκλέγεται
Μιχάλης Γεράνης (πρόεδρος δημοτικού συμβουλίου Πυλαίας Χορτιάτη) 78 ψήφοι εκλέγεται
Χρήστος Γκουντενούδης (δημοτικός σύμβουλος Παιονίας) 47 ψήφοι εκλέγεται
Γλώσσης Γιώργος (δημοτικός σύμβουλος Δέλτα) 33 ψήφοι εκλέγεται
Χρήστος Δεμερτζής (δημοτικός σύμβουλος Κορδελιού Ευόσμου) 26 ψήφοι εκλέγεται
Ζάχαρης Ηλίας (δημοτικός σύμβουλος Νεάπολης – Συκεών) 100 ψήφοι εκλέγεται
Θεοτοκάτος Ερωτόκριτος (δημοτικός σύμβουλος Θεσσαλονίκης) 41 ψήφοι εκλέγεται
Ιορδανίδης Θεόδωρος (δημοτικός σύμβουλος Βόλβης) 53 ψήφοι εκλέγεται
Ιωάννης Καμαρινός (δημοτικός σύμβουλος Κορδελιού Ευόσμου) 43 ψήφοι εκλέγεται
Καρασαββίδης Δημήτρης (δημοτικός σύμβουλος Ωραιοκάστρου) 26 ψήφοι εκλέγεται
Καστερίδης Ευστάθιος (δημοτικός σύμβουλος Πέλλας) 31 ψήφοι εκλέγεται
Κετικίδης Ιωάννης (δημοτικός σύμβουλος Αλμωπίας) 24 ψήφοι
Κήπου Ευάγγελος (δημοτικός σύμβουλος Κατερίνης) 30 ψήφοι εκλέγεται
Κυριζίδης Εφραίμ (δημοτικός σύμβουλος Θεσσαλονίκης) 56 ψήφοι εκλέγεται
Λαλές Δημήτρης (δημοτικός σύμβουλος Παύλου Μελά) 20 ψήφοι
Μανωλόπουλος Βασίλης (δημοτικός σύμβουλος Αμπελοκήπων –Μενεμένης) 85 ψήφοι εκλέγεται
Ματσαρίδης Στυλιανός (δημοτικός σύμβουλος Καλαμαριάς) 22 ψήφοι
Μπαλάσκας Γιώργος (δημοτικός σύμβουλος Κιλκίς) 25 ψήφοι εκλέγεται
Πασσαλής Χρήστος (δημοτικός σύμβουλος Πέλλας) 49 ψήφοι εκλέγεται
Προκοπίδης Γιώργος (δημοτικός σύμβουλος Λαγκαδά) 23 ψήφοι
Ρίζος Σάββας (δημοτικός σύμβουλος Σερρών) 44 ψήφοι εκλέγεται
Συμεωνίδης Ιωάννης Κ. (δημοτικός σύμβουλος Παιονίας) 24 ψήφοι
Τσογκαρλίδης Παρασκευάς (δημοτικός σύμβουλος Πυλαίας Χορτιάτη) 60 ψήφοι εκλέγεται
Χατζόγλου Ιωάννης (δημοτικός σύμβουλος Έδεσσας) 23 ψήφοι

«Αυτοδιοικητικό Κίνημα Κεντρικής Μακεδονίας»

Για το δσ της ΠΕΔ Κ-Μ

Κώστας Βοργιαζίδης (δήμαρχος Βέροιας) 25 ψήφοι -εκλέγεται
Σίμος Δανιηλίδης (δήμαρχος Νεάπολης Συκεών) 36 ψήφοι- εκλέγεται
Γιώργος Κουτσάκης (δήμαρχος Ηράκλειας) 14 ψήφοι
Θόδωρος Παπαδόπουλος (δήμαρχος Θέρμης) 32 ψήφοι- εκλέγεται

Δημοτικοί σύμβουλοι:
Στάθης Ανδρεάδης (δήμος Σκύδρας) ψήφοι
Στέλιος Αποστόλου (δήμος Θέρμης) ψήφοι
Στέλιος Ασλάνογλου (δήμος Βέροιας) 23 ψήφοι
Θανάσης Γάτσιος (δήμος Σερρών) 32 ψήφοι
Σπύρος Γουγούσης (δήμος Πυλαίας Χορτιάτη) 12 ψήφοι
Κλεάνθης Κοτσοκιαχίδης (δήμος Ηράκλειας) 29 ψήφοι εκλέγεται
Βαγγέλης Λαγδάρης (δήμος Πύδνας Κολινδρού) ψήφοι
Μαυρουδής Μηντσιούδης (δήμος Χαλκηδόνας) ψήφοι
Θεοδόσης Μπακογλίδης (δήμος Καλαμαριάς) 36 ψήφοι- εκλέγεται
Βύρων Μπάλτσιος (δήμος Εμμανουήλ Παππά) ψήφοι
Γιώργος Νταντάμης (δήμος Κατερίνης) 26 ψήφοι
Δημήτρης Στοΐτσας (δήμος Βόλβης) ψήφοι
Τάσος Τσακιρίδης (δήμος Νεαπόλεως Συκεών) ψήφοι
Απόστολος Τσολάκης (δήμος Θέρμης) ψήφοι

Για τη γενική συνέλευση της ΚΕΔΕ
Στάθης Ανδρεάδης 16 ψήφοι
Δημήτρης Απατσίδης 12 ψήφοι
Μιχάλης Βουλγαρίδης 23 ψήφοι εκλέγεται
Θανάσης Γάτσιος 32 ψήφοι εκλέγεται
Στέλιος Γκατζές 6 ψήφοι
Σπύρος Γουγούσης 12 ψήφοι
Δημήτρης Δεληγιάννης 12 ψήφοι
Στέργιος Διαμαντής 13 ψήφοι
Γιάννης Κιρκιλιανίδης 19 ψήφοι
Βαγγέλης Λαγδάρης 32 ψήφοι εκλέγεται
Μαυρουδής Μηντσιούδης 23 ψήφοι εκλέγεται
Θεοδόσης Μπακογλίδης 29 ψήφοι εκλέγεται
Βύρων Μπάλτσιος 10 ψήφοι
Γιώργος Νταντάμης 9 ψήφοι
Δημήτρης Στοΐτσας 12 ψήφοι
Τάσος Τσακιρίδης 10 ψήφοι
Απόστολος Τσολάκης 28 ψήφοι εκλέγεται

«Προοδευτική Αυτοδιοικητική Πρωτοβουλία»

Για το δσ της ΠΕΔ Κ-Μ:
Δημήτριος Αρκούδης ψήφοι
Κωνσταντίνος Γκοντίνος ψήφοι
Χρήστος Ζησάκος 18 ψήφοι (εκλέγεται)
Νικόλαος Ζυγάς ψήφοι
Ηλίας Θεοδωρίδης ψήφοι
Γλυκερία Καλφακάκου 15 ψήφοι (εκλέγεται)
Γιώργος Κυριλλίδης 14 ψήφοι
Αντώνιος Μαρκούλης 14 ψήφοι (εκλέγεται έπειτα από κλήρωση λόγω ισοψηφίας)
Άρης Τεμεκενίδης 14 ψήφοι
Θεόδωρος Τζέκος 14 ψήφοι
Άννα Τσιφτελίδου 10 ψήφοι

Για τη Γενική Συνέλευση της ΚΕΔΕ:
Δημήτριος Αρκούδης 9 ψήφοι
Κωνσταντίνος Γκοντίνος ψήφοι
Χρήστος Ζησάκος 15 ψήφοι
Νικόλαος Ζυγάς ψήφοι
Ηλίας Θεοδωρίδης ψήφοι
Γλυκερία Καλφακάκου ψήφοι
Ανδρέας Κουράκης 16 ψήφοι (εκλέγεται)
Γιώργος Κυριλλίδης 16 ψήφοι (εκλέγεται)
Αντώνιος Μαρκούλης ψήφοι
Άρης Τεμεκενίδης 16 ψήφοι- (εκλέγεται)
Θεόδωρος Τζέκος 14 ψήφοι
Άννα Τσιφτελίδου 16 ψήφοι (εκλέγεται)

«Λαϊκή Συσπείρωση»
Εκπρόσωποι για τη γενική συνέλευση της ΚΕΔΕ
Μιχάλης Κωνσταντινίδης (δήμος Θεσσαλονίκης)- 6 ψήφοι (εκλέγεται)
Βικέντιος Αντωνάκης (δήμος Καλαμαριάς) – 2 ψήφοι
Μάριος Παλάντζας (δήμος Παύλου Μελά)- 1 ψήφος
Θανάσης Κοκκονάς (δήμος Κορδελιού Ευόσμου) – 2 ψήφοι
Οδυσσέας Τζαμάλ Μάαιτα (δήμος Πυλαίας Χορτιάτη)- 4 ψήφοι.

No Comments Yet

Comments are closed