Στο αμαξοστάσιο του ΟΑΣΘ στη Σταυρούπολη έφτασε το πρωί της Δευτέρας το πρώτο από τα 110 ηλεκτρικά λεωφορεία, τα οποία αναμένεται να κυκλοφορήσουν στους δρόμους της Θεσσαλονίκης τον Μάιο.
Όπως αναφέρει η ανάρτηση του Οργανισμού, στο πρώτο ηλεκτρικό λεωφορείο θα πραγματοποιηθεί πιλοτική τοποθέτηση επικύρωσης εισιτηρίων, θα εγκατασταθεί το σύστημα της τηλεματικής και θα εκπαιδευτούν οι οδηγοί του Οργανισμού, ώστε να είναι έτοιμοι για τον Μάιο, όταν όλα τα λεωφορεία θα αρχίσουν να κυκλοφορούν στους δρόμους της Θεσσαλονίκης.