Λόγω του παγετού και των ισχυρών ανέμων παραμένουν μέχρι και αυτή την ώρα κλειστοί ορισμένοι δρόμοι του επαρχιακού οδικού δικτύου της Θεσσαλονίκης.
Η κυκλοφορία έχει διακοπεί στην επαρχιακή οδό Νέας Μεσήμβριας – Ξηροχωρίου και στα δύο ρεύματα, στην επαρχιακή οδό Προχώματος – Αγιονερίου και στα δύο ρεύματα, ενώ κλειστοί παραμένουν επίσης οι επαρχιακοί δρόμοι Βαθύλακκου – Αγιονερίου και Αγίου Βασιλείου – Χορτιάτη.