Ο Σπυρίδων Πρωτοψάλτης είναι ο νέος διοικητής του Οργανισμού Απασχόλησης Εργατικού Δυναμικού (ΟΑΕΔ), όπως αποφάσισε κατά τη συνεδρίασή της, η Επιτροπή Δημόσιων Επιχειρήσεων, Τραπεζών, Οργανισμών Κοινής Ωφελείας και φορέων κοινωνικής ασφάλισης.
Θετικά ψήφισαν 11 βουλευτές, αρνητικά 6, ενώ “παρών” δήλωσαν 2 βουλευτές.
Σημειώνεται ότι ο Σπυρίδων Πρωτοψάλτης προτάθηκε για διορισμό στη θέση του διοικητή του ΟΑΕΔ από τον υπουργό Εργασίας και Κοινωνικών Υποθέσεων, Γιάννη Βρούτση.