Σε απέραντο πάρκινγκ μετατράπηκε το Δημαρχείο Θεσσαλονίκης σήμερα το μεσημέρι την ώρα εκδήλωσης που πραγματοποιούσε το πολιτικό γραφείο του βουλευτή της ΝΔ Διαμαντή Γκολιδάκη.
Το θέμα στηλίτευσε και ο εκλεγμένος δημοτικός σύμβουλος Θεσσαλονίκης με την παράταξη του Στέλιου Αγγελούδη Πρόδρομος Νικηφορίδης.
“Μετά τη Νέα Παραλία και ο αύλειος χώρος του Δημαρχείου χώρος στάθμευσης. Αύριο θα πρέπει να πούμε στους συμπολίτες μας ότι αυτό, όπως και άλλα πολλά δεν επιτρέπονται για πολλούς προφανείς λόγους. Υπάρχει μεγάλος υπόγειος χώρος στάθμευσης όπως έγραψε μία φίλη σε σχόλιο”, έγραψε ο γνωστός αρχιτέκτονας σε σχετική ανάρτησή του.
Η δε δημοτική αστυνομία ήταν απούσα… Αν είχε ξεχάσει να πληρώσει κάποιος οδηγός για το σύστημα ελεγχόμενης στάθμευσης, είμαστε σίγουροι πως σε χρονο dt δεν ειχαν δεχθεί κλήση…
Ασφαλώς ευθύνη για το θέμα δεν φέρει ο γαλάζιος βουλευτής αν και καλό ειναι οι διοργανωτές να λαμβάνουν μέριμνα και για αυτά.