Δείτε τους νέους προέδρους των Νομαρχιακών της ΟΝΝΕΔ

Την Κυριακή η αρμόδια για τις Εκλογές Ανάδειξης Προέδρων Νομαρχιακών Επιτροπών και Δημοτικών Τοπικών Οργανώσεων της ΟΝΝΕΔ Κεντρική Εφορευτική Επιτροπή ανακήρυξε νέους προέδρους των Νομαρχιακών Επιτροπών της νεολαίας της ΝΔ, στις οποίες είχε υποβληθεί μόνο μια υποψηφιότητα. Οι νέοι πρόεδροι είναι:

Α1 Αθήνας: Βασίλειος Ασλανίδης

Α2 Αθήνας: Γεωργία Βαχαρίδη

Β1 Αθήνας: Χρήστος Σεκαράς

Β2 Αθήνας: Αθανάσιος Κατακουζηνός

Β3 Αθήνας: Παναγιώτης Αναγνώστου

Β4 Αθήνας: Μηνάς Χαμπαρτσουμιάν

Β5 Αθήνας: Νικόλαος Μελέας

Δυτικής Αττικής: Ιωάννης Σωτηρίου

Ανατολικής Αττικής: Όλγα Μαγγανά

Βόρειας Αττικής: Αικατερίνη Ακριτίδη

Α’ Πειραιώς: Αντώνιος Μοραντζής

Β’ Πειραιώς: Νικόλαος Παραγυιός

Ανατολικού Τομέα Θεσσαλονίκης: Ιωάννης Λαμπρακάκης

Δυτικού Τομέα Θεσσαλονίκης: Αντώνιος Κατσάρας

Κεντρικού Τομέα Θεσσαλονίκης: Αθανάσιος Δεληγιαννίδης

Β΄Θεσσαλονίκης: Ιωάννης Ζεχερλής

Αργολίδος: Ανδρέας Χρόνης

Αρκαδίας: Ευάγγελος Χαμπηλομάτης

Άρτας: Κωνσταντίνος Γιοβάρθης

Αχαΐας: Βασίλειος Παναγόπουλος

Βοιωτίας: Γέωργιος Μανόπουλος

Γρεβενών: Αθανάσιος Ντόνας

Δράμας: Ελευθέριος Σαμαράς

Δωδεκανήσου: Παρασκευή Παπαδοπούλου

Έβρου: Ευαγγελία Κοσμίδου

Εύβοιας: Χρήστος Τσοκάνης

Ευρυτανίας: Αθανασία Οικονόμου

Ημαθίας: Αλέξανδρος Αλαγκιοζίδης

Ηρακλείου: Γεώργιος Αλεβυζάκης

Θεσπρωτίας: Προκόπιος Τσαρκοβίστας

Καβάλας: Βασίλειος Εμμανουηλίδης

Καρδίτσας: Χρήστος Χιώλος

Κέρκυρας: Αλέξανδρος Σαμοΐλης

Κεφαλληνίας: Νικηφόρος Κουλουμπής

Κιλκίς: Ιωάννης Βασιλειάδης

Κοζάνης: Βασίλειος Σούκης

Κορινθίας: Μυρτώ Μαντζώρου

Κυκλάδων: Ευστάθιος Πολυκρέτης

Λακωνίας: Δήμητρα Μαριόλη

Λέσβου: Γεώργιος Στρατηγέλλης

Λήμνου: Νικόλαος Αναγνωστόπουλος

Μεσσηνίας: Αναστάσιος Σκοπετέας

Ξάνθης: Σταυρούλα Μούρκα

Πέλλας: Ευδόκιμος Χατζηλιάδης

Πιερίας: Γεώργιος Δουλδούρας

Πρέβεζας: Νικόλαος Αθανασόπουλος

Ρεθύμνης: Ευστράτιος Ψυχαράκης

Ροδόπης: Κωνσταντίνα Λεοντίδου

Σάμου: Παναγιώτης Κάππος

Σερρών: Φωτεινή Βαδικόλιου

Τρικάλων: Αθανάσιος Δερμίσης

Φθιώτιδας: Ανδρέας Κουτσούκος

Φλώρινας: Κωνσταντίνος Ηλιάδης

Φωκίδας: Αθανάσιος Γκίκας

Χαλκιδικής: Αφεντούλα Παράσχου

Χανίων: Αντώνιος Παπαδάκης

Χίου: Βασίλειος Κίτσος

Επίσης, στις ακόλουθες Νομαρχιακές Επιτροπές της ΟΝΝΕΔ, υποβλήθηκαν άνω της μίας έγκυρες υποψηφιότητες, συνεπώς ανακηρύσσει ως υποψήφιους Προέδρους της αντίστοιχης Ν.Ε. τους εξής:

Αιτωλοακαρνανίας: Γεώργιος Σταράμος, Κωνσταντίνος Χριστόπουλος

Ζακύνθου: Διονύσιος Καρδιανός, Διονύσιος Σκαρτσής

Ηλείας: Ιωάννης Αλεξόπουλος, Στυλιανός Κωνσταντόπουλος

Ιωαννίνων: Νεόφυτος Καλαϊτζίδης, Δημήτριος Μπιλανάκης, Μιχαήλ Ντιναλέξης

Καστοριάς: Χαρίλαος Ράπης, Κωνσταντίνος Τσίτσκος

Λάρισας: Ιωάννης Γρηγορίου, Χρήστος Μαϊμουλιώτης

Μαγνησίας: Απόστολος Κουταρέλος, Αθανάσιος Σούκιας

Λεπτομέρειες για τη διεξαγωγή των εκλογικών διαδικασιών θα ανακοινωθούν τις επόμενες ημέρες.

No Comments Yet

Comments are closed